Mé nářadí

Nový štětec

6. listopadu 2014 v 20:58 | Martin Jurečka
Koh-i-noor má v nabídce také kvalitní štětce Kolinsky, což jsou štětce ze srsti sibiřského druhu norka. Jeden jsem na zkoušku koupil - kulatý č.6 za 96 Kč. Je sranda, že je to Koh-i-noor, píší že since 1790, ještě je tam logo Prague colours a vzadu na štítku je Made in China. Ale špičku drží krásně a maluje se s ním perfektně - vyzkoušel jsem ho na chocholačce.


Akvarelový blok

23. května 2012 v 16:25 | Martin Jurečka
Tak jsem narazil na levný akvarelový blok A4, který má navíc listy přilepené po celém obvodu, takže není zapotřebí papír před malbou napínat. A maluje se na něj dobře. Koupil jsem ho v Olomouci v Ostružnické v prodejně Optys. Úvodní krycí list je zcela čistý bez nějakého obrázku čí názvu, takže se musíte podívat na zadní cedulku.

Rozšířil jsem paletu

24. dubna 2012 v 20:37 | Martin Jurečka
Tak jsem po dlouhé době pořídil novou barvu - indigo od Koh-i-nooru. Je krásná.


Hned jsem ji využil k prohloubení stínů na Mouřenci.

Mám novou krabičku

16. února 2012 v 16:29 | Martin Jurečka
Již delší dobu jsem sháněl krabičku na mé akvarelky. Není problém u nás koupit krabičku plnou. Ale s prázdnou je problém. Naštěstí v obchodě ve Ztracené ulici se paní vedoucí podařilo prázdné krabičky sehnat. Sice s přihrádkami pro jinou velikost barev, ale to nevadí. Vnitřek jsem vyhodil a vyrobil svůj vlastní "zádržný systém"Usmívající se. Použil jsem k tomu výplň podobnou polystyrénu z krabice od nějakého spotřebiče. Jde lehko řezat břitvou a nedělá svinstvo jako polystyrén.

stará krabka vedle nové s původními přihrádkami

nová osazená krabička

použitý materiál

Nový štětec

17. ledna 2012 v 16:21 | Martin Jurečka
Už před Vánoci jsem u nás v Olomouci objevil nový obchod s výtvarnými potřebami ve Ztracené ulici. Včera jsem tam natrefil na plochý štětec (stál jen 39 Kč), který jsem doma hned vyzkoušel na kmeny stromů. A zatím maximální spokojenost. Zanechává krásně ostrou stopu a tak původní šel rychle do "archivu".

štětec je namočený

Moje vodovky

4. listopadu 2011 v 17:33 | Martin Jurečka
Na akvarely používám převážně akvarelové barvy Mondeluz od firmy Koh-i-noor. Kromě nich ještě Paynovu šedou a na oblohu Coelinovu modř. Obě od Umtonu.
Mondeluzky jsou přebalené ruské barvy St.Petěrburg - Bělie noči (St.Petersburg - White Nights). Koh-i-noor dodává 24 odstínů. Vzorník barev St.Petěrburg je na: http://www.stpetersburgwatercolours.com
Níže je vzorník. Vzorky barev u Mondeluzek jsou mnou namalované. Takže tam kde je otazník, ty nemám.

 
 

Reklama