Kresba pravou mozkovou hemisférou

24. ledna 2014 v 13:20 | Martin Jurečka |  Blog
Měním bydliště a tak nemám na kreslení a malování bohužel čas. Ale narazil jsem na inzerát na kurs kresby pravou mozkovou hemisférou a protože jsem před několika lety takový kurz absolvoval, řekl jsem si, že je na čase, abych se podělil se svými zkušenostmi.
Jednou větou: Kreslit vás tam nenaučí.
Lidi lákají na obrázky, jak kreslíte na začátku kurzu a jak po jeho absolvování. Ale už neříkají, že na první obrázek vám dají 15 minut a je to hned první věc, kterou po zahájení a zaplacení kurzu uděláte. Kdežto druhý obrázek kreslíte celý poslední den kurzu.
Naučí vás, jak mechanicky přenést linie z fotografické předlohy na kreslící papír. A pak už jen stínujete. Zapomeňte na výuku kresby portrétu podle živé předlohy.
Podstatou kurzu je zbavení lidí strachu z kreslení. Překreslujete třeba obrázek otočený vzhůru nohama a překreslejute ho po centimetrových proužcích. Tak moc neujedete a po jeho převrácení jste překvapeni co jste nakreslili. Učí jak stínovat. Oči radiálně od středu ke krajům, tak jak je struktura duhovky. Rty svisle podle směru vrásek na rtech. Nebo kreslíte prostor kolem předmětu, ne předmět samotný. Ale to jsou věci, které najdete v každé dobré knize o kresbě nebo na ně přijdete intuitivně sami.
Za ty peníze je lepší absolvovat pár hodin u opravdového malíře a dá vám to mnohem více. Pokud se ale spokojíte s dovedností, jak překreslit fotku, tak vás kurz uspokojí.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byli jste na kurzu kresby pravou mozkovou hemisférou?


Komentáře

1 kaťa kaťa | 24. dubna 2014 v 20:22 | Reagovat

děkuji moc , kreslím také ,ale jen podle fotografii a vím , že to žádné umění není , ale baví mě to ,...
myslela jsem si , že by mě tam opravdu mohly naučit kreslit a tak jsem ráda , že jsem se dozvěděla pravdu , než jsem se rozhodla tam jít...
myslím ,že kreslíte opravdu krásně a pevně doufám , že v tom budete pokračovat;)

2 Nartaya Nartaya | E-mail | Web | 17. září 2014 v 20:48 | Reagovat

Za tenhle názor moc děkuji. Myslela jsem si, že to nebude žádný zázrak, ale tahání peněz z kapsy. Známá takový kurz absolvovala a říkala to samé.

Já si tak nějak hraju. Nemám ani talent, ale mám pořád chuť malovat. Jsou to takové nijaké obrázky a vždy se naprosto rozcházejí s původní představou, ale nějak mi to nedá. A jak píšete, nejlépe by bylo sedět s někým, kdo to umí a dívat se mu pod ruku a učit se přímo od mistra. Techniky, vychytávky a dokonce taky vidění.

3 dpori dpori | 8. července 2017 v 11:10 | Reagovat

Podnětené kurzy pro děti v Ateliéru 45-
http://www.atelier45.cz/kurzy-pro-deti/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama